Pi Logo Pi Logo Pİ BURS
Ana Sayfa > Pi HakkındaKurumsal

 

Pi OKULLARI – MEKTEBİM KOLEJİ  Güçbirliği

Pİ okulları eğitim alanındaki deneyimini  yine  bir başka eğitim uzmanı ekip  olan MEKTEBİM KOLEJİ ile birleştirerek, 2014-2015 öğrenim yılından itibaren  MEKTEBİM- Pİ KOLEJi olarak   İncek kampüsümüzde Atatürk İlkeleri  doğrultusunda çağdaş  gençler yetiştirme yolunda eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.


Atatürk’ün Yolunda Çağdaş Türkiye
Ülkemizin kurucusu büyük lider, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak, başlıca gayemizdir. Bu uğurda; ülkesine ve Atatürk devrimlerine bağlı, insani değerleri kuşanmış, dünyada ve ülkemizde gelişen süreçlerin takipçisi ve yorumcusu, modern yaşam kurallarını yaşam biçimine dönüştürmüş, zaman ve mekan kavramından bağımsız bir şekilde çağdaş Türkiye hedefini zihninde ve gönlünde her daim canlı tutan bireyler yetiştirmek temel amacımızdır.

Kültürümüzün Aşığıyız
Tüm dünyaya toplumsal ve bireysel farklılıkların aslında birer zenginlik olduğunu fısıldayan kültürümüzün, geleneklerimizin ve manevi değerlerimizin sevdalısıyız. Birlikte yaşamın temel taşının ‘İnsan Sevgisi’ olduğunu yüzyıllardır dünyaya ısrarla haykıran Anadolu kültürünün neferleriyiz. Bayram sabahlarının hasretini çeker; Zeybek, halay, horon ile coşar; Çanakkale’de hüzünleniriz. Dünün bugünün değil, üç bin yıllık bir tarihsel süreçte oluşan ve günümüze kadar gelen kültürümüzün aşığıyız. Bu kültürün fertleri olduğumuz için de kendimizi şanslı ve sorumlu hissederiz.

Yenilikçi ve Özgünüz
Yaşamın var olduğundan bugüne, kesintisiz ve ivmeli bir biçimde ilerleme içinde olan dünyamızın tüm süreçlerini algılamayı ve geleceğe yönelik öngörülere sahip olmayı, ilerlemenin takipçisi olmayı yeterli görmeyip değişimin öncüsü olmayı, yaşam biçimi olarak benimseriz. İlerlemenin öncüsü olmanın ise sadece özgün düşünce ve uygulamayla gerçekleşebileceğine inanırız. Bu doğrultuda; yapılanı tekrar etmeyi değil, değişken şartların farkındalılığında kendi özgün yaklaşımlarımızı üretmek temel ilkemizdir.

Doğamız, Yuvamızdır
Bir damla yağmurun, toprakla kavuşmasıyla başlayan sürecin her basamağına özel bir saygı duyuyoruz. Her evresi ayrı bir heyecan kaynağı, her üyesi ve ürünü bir tasarım harikası bu tabiatın gelecek nesillere hasarsız bir şekilde aktarılması, gayemizdir. Bu amacın gerçekleşmesinde bireylerde çevre bilincinin oluşmasının hayati önem arz ettiğini ve bu hassasiyetin oluşmasında bizlerin sorumluluğunun üst seviyede olduğunun da bilincindeyiz.